Bioosada Dolní Marklovice

zpět

BIODOM 86

BIODOM 86
  • Obytné místnosti: 4+kk
  • Obytná plocha: 86,7 m2
  • Zastavěná plocha: 108,6 m2
  • Cena stavby na klíč, bez základů: 2 065 900,- Kč +DPH
  • Cena základů v nízkoen. standardu: 279 500,- Kč +DPH
  • Cena projektu pro stavební řízení: 48 800,- Kč +DPH
  • Cena osazení do terénu vč. přípojek: 18 800,- Kč +DPH

Půdorys

BIODOM 86 - půdorys I.NP

Interiér

BIODOM 86 BIODOM 86 BIODOM 86 BIODOM 86 BIODOM 86

Architektonické řešení:

Přízemní moderní dům s klasickými architektonickými prvky pro 4 člennou rodinu. Na jižní velkoryse prosklené straně domu se nachází denní místnost s kuchyní a jídelnou, propojená dveřmi s terasou. V centrální části denní místnosti je instalována krbová vložka. V klidové zóně domu ze strany vstupu jsou navrženy dvě ložnice, pokoj, koupelna s WC, šatna a technická místnost. Sedlovou střechu kryje keramická glazovaná krytina. Půdní prostor domu je možno využít díky instalovaným sklápěcím schodům.

Technické řešení:

Dům je navržen nízkoenergetickém standardu, U stěny 0,162 W/m2K. Vytápění domku je řešeno elektrickými sálavými panely Solius a koupelnovým designovým ohřívačem Atlantic Nefretiti. Topení lze programovat podle potřeb obyvatel domu. Krbová kamna, nebo kachlová kamna (obojí za příplatek) jsou navžená s výkonem vhodným pro nízkoenergetické domy. Teplou vodu zajišťuje zásobníkový ohřívač.

Příplatkové moduly:

Rozvody větrání a rekuperace tepla. Fotovoltaické panely pro ohřev TUV včetně zásobníkového ohřívače. Dálkové ovládání topení internetem. Venkovní stinící žaluzie. Bezbarierové provedení. Terasa. Ceny dodávky domu platí pro vzdálenost realizace do 60 km od sídla firmy v Orlové.

Realizační standard na klíč rodinného domu Biodom [doc]


Dokumentace pro stavební řízení a realizace domu: Atiss Orlová, Ing. Sikora Jiří