Bioosada Dolní Marklovice

zpět

BIODOM 98

BIODOM 98
  • Obytné místnosti: 4+kk
  • Obytná plocha: 98,4 m2
  • Zastavěná plocha: 122,6 m2
  • Cena stavby na klíč, bez základů: 2 297 400,- Kč +DPH
  • Cena základů v nízkoen. standardu: 309 500,- Kč +DPH
  • Cena projektu pro stavební řízení: 48 800,- Kč +DPH
  • Cena osazení do terénu vč. přípojek: 18 800,- Kč +DPH

Půdorys a řez

BIODOM 98 - půdorys BIODOM 98 - řez

Interiér

BIODOM 98 BIODOM 98 BIODOM 98 BIODOM 98

Architektonické řešení:

Přízemní moderní dům s klasickými architektonickými prvky pro 4 člennou rodinu. Na jižní velkoryse prosklené straně domu se nachází denní místnost s kuchyní a jídelnou, propojená dveřmi s terasou. V centrální části denní místnosti je instalována krbová vložka. V klidové zóně domu ze strany vstupu jsou navrženy dvě ložnice, pokoj, koupelna s WC, šatna a technická místnost. Sedlovou střechu kryje keramická glazovaná krytina. Půdní prostor domu je možno využít na úložné prostory díky instalovaným sklápěcím schodům.

Technické řešení:

Dům je navržen nízkoenergetickém standardu, U stěny 0,162 W/m2K. Vytápění domku je řešeno elektrickými sálavými panely Solius a koupelnovým ohřívačem Atlantic Nefretiti. Topení lze programovat podle potřeb obyvatel domu. Krbová kamna, nebo kachlová kamna (obojí za příplatek) jsou navžená s výkonem vhodným pro nízkoenergetické domy. Teplou vodu zajišťuje zásobníkový ohřívač.

Příplatkové moduly:

Rozvody větrání a rekuperace tepla. Fotovoltaické panely pro ohřev TUV včetně zásobníkového ohřívače. Dálkové ovládání topení internetem. Venkovní stinící žaluzie. Bezbarierové provedení. Terasa. Ceny dodávky domu platí pro vzdálenost realizace do 60 km od sídla firmy v Orlové.

Realizační standard na klíč rodinného domu Biodom [doc]


Dokumentace pro stavební řízení a realizace domu: Atiss Orlová, Ing. Sikora Jiří